بلوك باران پنجشنبه مازندران هواشناسی استان مازندران

بلوك: باران پنجشنبه مازندران هواشناسی استان مازندران اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی زبان زور جهت ترامپ کارسازتر است/ با وفاق ملی پاسخ پشیمان‌کننده‌ای به آمریکا می‌دهیم ، لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد و بدعهدی آمریکا در برابر برجام گفت: ترامپ فکر می‌کند تاریخ کشورها مانند فکر فراموش‌کار او دچار نسیان می‌شود.

زبان زور جهت ترامپ کارسازتر است/ با وفاق ملی پاسخ پشیمان‌کننده‌ای به آمریکا می‌دهیم ، لاریجانی

لاریجانی:زبان زور جهت ترامپ کارسازتر است/ با وفاق ملی پاسخ پشیمان کننده ای به آمریکا می دهیم

عبارات مهم : اروپا

رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد و بدعهدی آمریکا در برابر برجام گفت: ترامپ فکر می کند تاریخ کشورها مانند فکر فراموش کار او دچار نسیان می شود.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در نطق شروع جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس در خصوص خروج ترامپ از برجام گفت: شب گذشته همگان سخنان سخیف مدیر جمهور آمریکا را مشاهده کردید. بیش از یک سال است که این شوی دیپلماتیک را اجرا می کند. یک روز در حضور رهبران کشورهای دنیا در شرکت ملل اعلام می کند ملت کره شمالی را نابود می کنم و مدیر کره شمالی را بارها به تمسخر می کشد. ولی یک روز همه حرف های خود را فراموش کرده و می گوید فرد محترمی است و با او مذاکره می کند. یک روز اتحادیه اروپا را در خصوص تعرفه محصولات ترساندن می کند یک روز دیگر اعلام می کند در خصوص همپینانان اجرا نمی کند.

وی افزود: ترامپ یک روز اعلام می کند از سوریه خارج می شود. به زودی، به زودی. روز بعد مناطقی در سوریه را بمباران می کند. شب گذشته اعلام می کند همه بدانند به حرفم عمل می کنم. آقای ترامپ فکر می کند تاریخ کشورها و اذهان ملت ها مطابق ذهن فراموش کار او دچار نسیان هست. این حوادث نشان می دهد ملت آمریکا گرفتار فردی خودشیفته و ناشی در سیاست شده است هست. آیا کارها جهت کشوری که مدعی مدیریت دنیا هست، سرشکستگی آور نیست که حتی همپیمانان آن تلاش می کنند او را از کارها احمقانه بازدارند و وی را کنترل کنند.

زبان زور جهت ترامپ کارسازتر است/ با وفاق ملی پاسخ پشیمان‌کننده‌ای به آمریکا می‌دهیم ، لاریجانی

لاریجانی گفت: آقای ترامپ ذوق زده است که در قبال کارها شرارت آمیز بعضی کشورهای کوته فکر منطقه اخاذی می کند. آیا این شأن افتخار آمیزی است که نقش دزدان سر گردنه و آلت دست تعدادی مسئولان رذل منطقه یعنی رژیم صهیونیستی را پیدا کرده و تمام هم و غم خود را معطوف آن می کند که آنچه مدیر جمهور قبلی آمریکا ایجاد کرده تخریب کند.

وی افزود: مدیر جمهور آمریکا با این کارها من جمله خروج از توافق هسته ای بی اعتمادی به تعهدات این کشور را به اوج خود رسانده هست. در برابر ملت کشور عزیزمان ایران نشان داد در مناقشاتی که دارد در ابتدا راه گفت وگو و حل و فصل پرسشها را از طریق سیاسی دنبال می کند. ملت کشور عزیزمان ایران شاهد بودند در قبال درخواست آمریکا و تعهد کتبی مدیر جمهور آمریکا مبنی بر حفظ حقوق کشور عزیزمان ایران در غنی سازی در گفت وگو با ۱+۵ شد و بعد از مذاکرات طولانی توافقی را پذیرفت که به تایید شرکت ملل رسید. امروز مدیر جمهور آمریکا ادعا می کند ما دلواپس توانمندی کشور عزیزمان ایران در سال های آینده هستیم و با وقاحت می گوید کشور عزیزمان ایران به سوی سلاح هسته ای می رود و دنیا را ناامن می کند. کسی این حرف را می زند که ده ها هزار بمب و کلاهک هسته ای تولید کرده و مستمراً آن را به روز می کند و در جنگ های سالهای گذشته نوع خفیف شده است آن را به کار برده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد و بدعهدی آمریکا در برابر برجام گفت: ترامپ فکر می‌کند تاریخ کشورها مانند فکر فراموش‌کار او دچار نسیان می‌شود.

رئیس مجلس ادامه داد: با این اوصاف امنیت دنیا با واکنش‌ها شما به خطر می افتد یا با توهماتی که در مورد کشور عزیزمان ایران می پراکنید. آن هم در موقعیتی که رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای فتوا دادند تولید و نگهداری سلاح کشتار جمعی حرام هست. بعد از اعلام خروج آمریکا از توافقنامه ملاحظه کردید رژیم صهیونیستی حمایت کرد که توقعی از آن غیر از این نمی رود.

تقریبا همه کشورها من جمله اروپا و روسیه آن را رد کردند. آقای ترامپ این تصویر العمل ها اندازه عقلانیت عمل شما را نشان می دهد. آقای روحانی مدیر جمهور اعلام کرد که با توجه به اعلام نظر آنها و تماس های آنها چند هفته ای وقت جهت حیات توافق هسته ای قائل می شویم. این اقدام نشان می دهد کشور عزیزمان ایران به دنبال واکنش‌ها ماجراجویانه و تصویر العملی نیست.

لاریجانی تصریح کرد: باید به این واقعیت هم اشاره کنیم که با توجه به نوع واکنش‌ها سالهای دور اروپا چندان به ادعای اولیه آنها در پابرجا نگهداشتن توافق هسته ای نمی توان اطمینان داشت. ولی جهت چند هفته ارزش آزمون دیگر را دارد که جهت همگان اتمام حجت شود که کشور عزیزمان ایران همه راه های حل و فصل سیاسی و مسالمت آمیز را طی کرده هست. این مقطع روزنه ای است که اروپا نشان دهد وزن مورد نیاز جهت حل و فصل پرسشها بین المللی را دارد یا نه. یا آنها هم به دنبال چانه زنی دیگر هستند که پاسخ آن را قبلا مسئولان کشور من جمله وزیر خارجه داده اند.

زبان زور جهت ترامپ کارسازتر است/ با وفاق ملی پاسخ پشیمان‌کننده‌ای به آمریکا می‌دهیم ، لاریجانی

وی اضافه کرد: به نظر می رسد آقای ترامپ از کفایت عقلانی جهت حل و فصل پرسشها برخوردار نیست و زبان زور جهت چنین فردی کارسازتر هست. تا نتیجه خصلت های مغرورانه خود را دریافت کند. اگر اروپا و کشورهای مهم مانند روسیه و چین این خلاء بین المللی را پر کنند شاید راهی جهت ادامه مسیر باشد. در غیر این صورت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران با کارها هسته ای خود ایشان را سرعقل می آورد و این را بدانند در چنین شرایطی کشور عزیزمان ایران هیچ تعهدی ندارد که در جایگاه گذشته خود در مسئله هسته ای قرار گیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با تمام این اوصاف که بیان شد مورد نیاز است شرکت انرژی اتمی آمادگی تام جهت از سرگیری تمامی ابعاد فعالیت هسته ای را داشته باشد و بعد از نتیجه های مذاکرات وزارت خارجه با اروپا طبق قانون اقدام متقابل کارها خود را شکل دهد. از طرفی ضرورت دارد ملت کشور عزیزمان ایران و تمام جریان های سیاسی در این مسیر هم صدا باشند و وفاق و همدلی و ید واحده بودن خود را به اینگونه کارها سبکسرانه نشان دهند. شاید بعضی اختلافات جزئی و حاشیه سازی ها و بعضی کارها رسانه ای ناپخته در کشور نیز این موجودات سطحی را در آمریکا به وسوسه انداخته هست. از گذشته درس بگیریم و نشان دهیم ملت کشور عزیزمان ایران با همه اختلاف نظرها در برابر دشمن حریص و طمعکار و بی اخلاق یک صدا و پشتیبان یکدیگر است و مورد نیاز است متناسب با شرایط سازوکارهای تصمیم گیری جهت ایجاد فضای آرام در کشور فراهم کنیم که در این زمینه تدابیر مورد نیاز اندیشیده شده است است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد و بدعهدی آمریکا در برابر برجام گفت: ترامپ فکر می‌کند تاریخ کشورها مانند فکر فراموش‌کار او دچار نسیان می‌شود.

لاریجانی تاکید کرد: توقعات در این مقطع باید متناسب با شرایط تعدیل شود. ما در ۴۰ سال گذشته شرایط سخت تر از این وضع را تحمل کرده ایم و مطمئن هستیم با وفاق ملی در کشور پاسخ پشیمان کننده ای به آمریکا و صهیونیست ها خواهیم داد. کمیسیون امنیت ملی مورد نیاز است در این دو یا سه هفته مستمرا مذاکرات وزارت خارجه با اروپا را پیگیری و نظارت کند و نتیجه را به مجلس ارائه کند تا تصمیم گیری نهایی انجام شود.

زبان زور جهت ترامپ کارسازتر است/ با وفاق ملی پاسخ پشیمان‌کننده‌ای به آمریکا می‌دهیم ، لاریجانی

واژه های کلیدی: اروپا | ایران | آمریکا | لاریجانی | آقای ترامپ | علی لاریجانی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs